«Вчительська професія, – це людинознавство, постійне, те, що ніколи не припиняється, проникнення у складний духовний світ людини.

Чудова риса – постійно відкривати в людині нове, дивуватися новому, бачити людину в процесі її становлення – один із тих корінь, які живлять покликання до педагогічної праці».

(В. Сухомлинський)

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

Тому Ржищівський будівельний технікум також долучився до відзначення  цієї визначної дати і напередодні дня народження  славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття в актовому залі технікуму було проведено відкриту виховну годину «Слово рідної мови».

Праця та творчий спадок Василя Сухомлинського поширені не лише в Україні, а й за її межами.

Студенти із задоволенням та натхненням розповідали про життя та творчість В. Сухомлинського, декламували його поезії та читали уривки з його творів, співали патріотичні пісні.

Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків, методиці викладання мови і літератури в середніх школах та ін.

Василь Олександрович, як ніхто інший у вітчизняній педагогіці, мужньо ставив і розв’язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Про один із шляхів успішного розв’язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам’яті, без історії. В дусі українських культурно-історичних традицій вчитель констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини.

Василь Олександрович Сухомлинський був людиною з великої літери: талановитий педагог, геніальний творець та філософ. Та перш за все Василь Олександрович був патріотом своєї країни, до чого закликав усіх. І наше з вами сьогодні завдання – не забувати, ким ми є і де ми народилися, бути справжніми патріотами своєї Батьківщини, адже наша держава починається з нас самих!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР