У 2023-2024 навчальному році в навчальний план спеціальності «Економіка» було введено вивчення нової дисципліни «Підприємництво», яка за рекомендацією Міністерства освіти і науки України та ГО “Junior Achievement Ukraine” передбачає проходження програми «Компанія» студентами коледжу.

ГО “Junior Achievement Ukraine”– неприбуткова громадська організація, член всесвітньої мережі JA Worldwide, яка пропонує навчальні програми з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Програми Junior Achievement успішно розвиваються у 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу, щорічно охоплюючи більш ніж 10 млн молоді.

Головна мета Junior Achievement Ukraine підготовка української молоді до ринку праці через поширення навичок підприємництва та фінансової грамотності.

Junior Achievement розпочала свою роботу в Україні у 2021 році завдяки партнерству з GIZ – Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Фокусом у 2021/22 навчальному році були Запорізька і Донецька області; з 2022/23 навчального року ми поширили нашу діяльність також у Львівській і Чернівецькій областях.

Навчання JA вирізняється високим рівнем практичного спрямування. Окрім педагога, учнів та студентів супроводжують бізнес-ментори – успішні підприємці, які діляться власним досвідом та допомагають порадами. Розвиваючи таку співпрацю, JA сприяє більш тісним контактам між навчальними закладами, місцевим бізнесом та талановитою і підприємливою молоддю. Ми формуємо екосистему молодіжного підприємництва, яка дозволяє отримати корисні ділові контакти, здобути перший професійний досвід.

У своїй діяльності JA Україна тісно співпрацює з ключовими організаціями та установами в галузі освіти, підприємницькими об’єднаннями та асоціаціями.

Програма “Компанія” відома у світі як JA Company Programme – це найпоширеніша навчальна програма з підприємництва для молоді у Європі. Триває повний академічний рік з вересня по травень. Під час її проходження студенти  отримують досвід заснування власного підприємства, написання бізнес-плану, виробництва і маркетингу товарів або послуг, а також фінансового обліку та звітності. Все відбувається під наглядом викладача  та з допомогою успішного підприємця-ментора.

25-26 січня 2024 року в місті Києві  громадською організацією “Junior Achievement Ukraine” було проведено «Табір підприємництва» для навчальних закладів Київщини, які опановують навчальну програму «Компанія».

Участь у заході приймала студентська мінікомпанія «P.S.Emotіons» нашого закладу, яка займається виготовленням постерів, шокобоксів, листівок та брендованого шоколаду і зайняла почесне третє місце серед 19 команд-учасників. Вони не тільки представили продукти високої якості, але й вдало впровадили стратегію маркетингу, яка дозволила їм здобути визнання від журі та бізнес-експертів.

До складу студентської мінікомпанії входять студенти коледжу Вікторія Червонюк, Вікторія Шапошник, Олена Щетініна та Ілона Власенко. Під керівництвом наставника Попченко Оксани та ментора-підприємця, співвласника у групі компаній «ЛІРА», Олени Бойченко, ці студенти не лише продемонстрували виняткові підприємницькі навички, але й зуміли об’єднати свої індивідуальні таланти для створення інноваційних та привабливих продуктів. Їхній успіх на конкурсі став яскравим прикладом того, як спільна праця та взаємодія можуть призвести до значущих результатів у сфері стартапів та підприємництва.

Це третє місце стало не тільки досягненням для «P.S. Emotions», але і натхненням для інших студентів, які мріють про власний бізнес. Їхня історія доводить, що навіть в молодому віці можна досягти вражаючих результатів, якщо в тебе є талант, творчий підхід та невгамовний підприємницький дух.

Попереду на студентську мінікомпанію «P.S.Emotіons» чекає участь у Ярмарці підприємництва та регіональний конкурс за підсумками роботи, переможці якого стануть учасниками Національного конкурсу і матимуть можливість представляти Україну на Міжнародному конкурсі в Італії.

Віримо в те, що після завершення програми «Компанія», студентам вдасться отримати міжнародний «Сертифікат підприємницьких компетенцій» (Entrepreneurial Skills Pass, ESP), який за результатами екзамену підтверджує успішне засвоєння підприємницьких навичок.

Ще раз вітаємо наших талановитих студентів! Ваші досягнення є великим джерелом гордості для нас та свідчать про високий рівень здібностей. Бажаємо подальших успіхів у вашому навчанні та підприємницькій кар’єрі!