Будівельний технікум
 Корисні сайти

Про конкурси

"Про результати конкурсу"

З 2002 року в Україні 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Його відзначається не лише на теренах нашої Батьківщини, адже це свято проголосили 17 листопада 1999 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО. 

 


О рідне слово, хто без тебе я?

Німий жебрак, старцюючий бродяга?

Мертвяк, оброслий плиттям саркофага,

Прах, купа жалюгідного рамя,

Моя ти — пісня, сила і відвага,

Моє вселюдне й мамине імя.

Тобою палахтить душа моя

Втішатися тобою серця спрага.

                    Дмитро Павличко

 

Міжнародний день рідної мови є близьким для кожного народу, який не забуває рідної мови, плекає та розвиває її. Відомо, що мова — це найгеніальніший спадок матеріальної й духовної діяльності багатьох поколінь, а кожне створене слово — це символ сформованої ідеї, витворений у великих зусиллях людини проникнути у світ природи, у саму себе. Всесвітньо відомий мовознавець Вільгельм фон Гумбольд зазначав: «У мові — дух нації». Тому наша українська мова та інші національні мови є здобутками культури та духовної діяльності певного народу, а одночасно і здобутками культури всього людства.

Ржищівський будівельний технікум — це технічний навчальний заклад, підпорядкований Міністерству освіти та науки України, але це не заважає нашим студентам у вдосконаленні вміння володіти рідним словом, у прагненні розвивати та накопичувати свої мовні знання. Студенти нашого навчального закладу є активними учасниками мовно-літературних конкурсів не лише на рівні технікуму та міста, а й області та України. Ми вже повідомляли про те, що у листопада 2016 року на базі Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну було проведено ІІ (обласний) етап VІІ Міжнародний мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед студентської молоді. При написанні творчих робіт студентка групи 21-15 Оля Герус посіла І місце серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. негуманітарного напряму, а студентка групи 23-15 Інна Коробченко мала четвертий результат серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. гуманітарного напряму. І вже 04 березня 2017 року Герус О. взяла участь у написанні творчої роботи на загальноукраїнському етапі та була нагороджена від Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації диплом переможця ІІ (обласного) етапу

Білоцерківщина того дня була щедрою і до учасників ІІ (обласний) етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика: Павло Грибан, студент групи 13-16, посів ІІ місце, а Альона Рогозовець, студентка групи 21-15 — ІV.

Та на цьому здобутки наших юних мовознавців не закінчуються. 02 березня 2017 року Київський коледж культури і мистецтв гостинно зустрічав учасників обласного (регіонального) етапу VІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київської області. Інна Коробченко, студентка групи 23-15, гідно представила свій навчальний заклад, отримавши четвертий результат серед шістнадцяти нвчальних закладів, що брали участь у олімпіаді.

Хочу подякувати студентам за активну участь у конкурсах, олімпіадах, у проведенні тижнів української мови та участь у мовно-літературних заходах, що проходять в технікумі, місті, на рівні області та України. А також побажати їм успіхів, наснаги та жагучого бажання перемагати в подальшому та гідно славити Ржищівський будівельний технікум на теренах нашої області та держави. Дуже приємно, що, не дивлячись на те, який фах вони для себе обрали — техніка-будівельника чи економіста — студенти нашого навчального закладу належать до інтелектуальної філологічної еліти області.

Не забувайте та не втрачайте любові до неньчиного слова та рідної української мови, адже «мова є найважливіший, найбагатший і найміцніший зв’язок, що з’єднує покоління народу в одно велике історично живе ціле. Коли зникає мова — народу нема більше! Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ.»

 

Викладач української мови та літератури

Ржищівського будівельного технікуму

Яна Леонідівна Рогозовець

 

МОВА

Як чиста крапля з неба падає у воду,

Як діамант блищить, доглянутий майстрами,

Вона цвіте в устах мого народу —

Це мова рідна з милозвучними словами.

Живе в її глибинах розум філософський.

Вона є витонченим, цінним для людей надбанням,

В ній сила до людських чуттів найтонших,

Вона - це запорука інтелектуального зростання.

Вона - моя колиска, бо від народження мені лунала.

Вона - життєва вчителька, бо з нею світ я пізнавала.

Вона - це океан, який не має берегів і меж,

Як іноземну вивчиш ти за рік, то рідну вчи - скільки живеш.

Не утрачайте, люди, свою рідну мову,

Без неї ви лиш континент чи біомаса

І не спотворюйте слова, кажіть безпомилково,

Бо мова - це духовна є прикраса.

Нехай скарбниця ця довічно сяє,

В державі нашій пишним садом майорить.

Хай рідну мову кожна нація оберігає,

Бо поки жива мова — будуть люди жить!

Випускниця Ржищівського

будівельного технікуму

 

Катерина Окарьок

20 Березня, 2017  13:59 Переглядів: 417 Друк
 Погода в Ржищеві
Погода
Погода у Ржищеві
 

вологість:

тиск:

вітер:

 
 Календар новин
« Жовтень 2018
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
© 2018 Всі права захищено. Сайт функціонує на базі CMS Danneo [ PG.t : 0.02 | DB.q : 6 | DB.t : 0.00 ]