Будівельний коледж
 Погода в Ржищеві
Погода
Погода у Ржищеві
 

вологість:

тиск:

вітер:

 
 Корисні сайти

Про конкурси

"Про результати конкурсу"

З 2002 року в Україні 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Його відзначається не лише на теренах нашої Батьківщини, адже це свято проголосили 17 листопада 1999 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО. 

 


О рідне слово, хто без тебе я?

Німий жебрак, старцюючий бродяга?

Мертвяк, оброслий плиттям саркофага,

Прах, купа жалюгідного рамя,

Моя ти — пісня, сила і відвага,

Моє вселюдне й мамине імя.

Тобою палахтить душа моя

Втішатися тобою серця спрага.

                    Дмитро Павличко

 

Міжнародний день рідної мови є близьким для кожного народу, який не забуває рідної мови, плекає та розвиває її. Відомо, що мова — це найгеніальніший спадок матеріальної й духовної діяльності багатьох поколінь, а кожне створене слово — це символ сформованої ідеї, витворений у великих зусиллях людини проникнути у світ природи, у саму себе. Всесвітньо відомий мовознавець Вільгельм фон Гумбольд зазначав: «У мові — дух нації». Тому наша українська мова та інші національні мови є здобутками культури та духовної діяльності певного народу, а одночасно і здобутками культури всього людства.

Ржищівський будівельний технікум — це технічний навчальний заклад, підпорядкований Міністерству освіти та науки України, але це не заважає нашим студентам у вдосконаленні вміння володіти рідним словом, у прагненні розвивати та накопичувати свої мовні знання. Студенти нашого навчального закладу є активними учасниками мовно-літературних конкурсів не лише на рівні технікуму та міста, а й області та України. Ми вже повідомляли про те, що у листопада 2016 року на базі Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну було проведено ІІ (обласний) етап VІІ Міжнародний мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка серед студентської молоді. При написанні творчих робіт студентка групи 21-15 Оля Герус посіла І місце серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. негуманітарного напряму, а студентка групи 23-15 Інна Коробченко мала четвертий результат серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. гуманітарного напряму. І вже 04 березня 2017 року Герус О. взяла участь у написанні творчої роботи на загальноукраїнському етапі та була нагороджена від Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації диплом переможця ІІ (обласного) етапу

Білоцерківщина того дня була щедрою і до учасників ІІ (обласний) етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика: Павло Грибан, студент групи 13-16, посів ІІ місце, а Альона Рогозовець, студентка групи 21-15 — ІV.

Та на цьому здобутки наших юних мовознавців не закінчуються. 02 березня 2017 року Київський коледж культури і мистецтв гостинно зустрічав учасників обласного (регіонального) етапу VІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Київської області. Інна Коробченко, студентка групи 23-15, гідно представила свій навчальний заклад, отримавши четвертий результат серед шістнадцяти нвчальних закладів, що брали участь у олімпіаді.

Хочу подякувати студентам за активну участь у конкурсах, олімпіадах, у проведенні тижнів української мови та участь у мовно-літературних заходах, що проходять в технікумі, місті, на рівні області та України. А також побажати їм успіхів, наснаги та жагучого бажання перемагати в подальшому та гідно славити Ржищівський будівельний технікум на теренах нашої області та держави. Дуже приємно, що, не дивлячись на те, який фах вони для себе обрали — техніка-будівельника чи економіста — студенти нашого навчального закладу належать до інтелектуальної філологічної еліти області.

Не забувайте та не втрачайте любові до неньчиного слова та рідної української мови, адже «мова є найважливіший, найбагатший і найміцніший зв’язок, що з’єднує покоління народу в одно велике історично живе ціле. Коли зникає мова — народу нема більше! Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ.»

 

Викладач української мови та літератури

Ржищівського будівельного технікуму

Яна Леонідівна Рогозовець

 

МОВА

Як чиста крапля з неба падає у воду,

Як діамант блищить, доглянутий майстрами,

Вона цвіте в устах мого народу —

Це мова рідна з милозвучними словами.

Живе в її глибинах розум філософський.

Вона є витонченим, цінним для людей надбанням,

В ній сила до людських чуттів найтонших,

Вона - це запорука інтелектуального зростання.

Вона - моя колиска, бо від народження мені лунала.

Вона - життєва вчителька, бо з нею світ я пізнавала.

Вона - це океан, який не має берегів і меж,

Як іноземну вивчиш ти за рік, то рідну вчи - скільки живеш.

Не утрачайте, люди, свою рідну мову,

Без неї ви лиш континент чи біомаса

І не спотворюйте слова, кажіть безпомилково,

Бо мова - це духовна є прикраса.

Нехай скарбниця ця довічно сяє,

В державі нашій пишним садом майорить.

Хай рідну мову кожна нація оберігає,

Бо поки жива мова — будуть люди жить!

Випускниця Ржищівського

будівельного технікуму

 

Катерина Окарьок

20 Березня, 2017  13:59 Переглядів: 177 Друк
 Конкурс заміщення посад

ПРОТОКОЛ

виборчої комісії з виборів директора Ржишівського будівельного технікуму


 Про оголошення конкурсу на заміщення посади директора Ржищівського будівельного технікуму

Наказ МОН України від 23.03.2017 № 112-к "Про оголошення конкурсу на заміщення посади директора Ржищівського будівельного технікуму"

НАКАЗ про проведення виборів директора

ПОЛОЖЕННЯ щодо організації виборчої системи та порядку обрання директора ржищівського будівельного технікуму

ПОЛОЖЕННЯ про організаційний комітет з проведення виборів директора ржищівського будівельного технікуму

ПОЛОЖЕННЯ про виборчу комісію з проведення виборів директора ржищівського будівельного технікуму

ПОЛОЖЕННЯ про порядок обрання представників, які не є педагогічними працівниками, для участі у виборах директора ржищівського будівельного технікуму

ПОЛОЖЕННЯ про порядок обрання представників з числа студентів для участі у виборах директора ржищівського будівельного технікуму

Списки виборців Ржищівського будівельного технікуму з обрання директора Ржищівського будівельного технікуму

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА кандидата на посаду директора Ржищівського будівельного технікуму Різниченка Івана Семеновича

© 2017 Всі права захищено. Сайт функціонує на базі CMS Danneo [ PG.t : 0.01 | DB.q : 5 | DB.t : 0.00 ]